هاویا

بازگشت به سایت
خانه طراحی وب کسب درآمد اینترنتی آموزش

آشنایی با html و ساختار آن (بخش اول)

۱۳۹۸/۰۱/۱۲ ساعت ۲۳:۲۹ 606 بار

"قبل از هر چیزی ، از اینکه این مسیر رو انتخاب کردید خوشحالیم و صمیمانه ورود شما را به دنیای وب تبریک می گوئیم ، با ما همراه باشید تا بصورت کاربردی با Html و ساختار آن آشنا شویم"

ابتدا لازم است مقدمه ای کوتاه درباره Html بدانیم ، Html اولین زبانی است که برای گام نهادن در دنیای وب لازم است بیاموزید ، این کلمه مخفف عبارت Hyper Text Markup Language است به معنی زبان نشانه گذاری ابر متنی !! لطفا فعلا ذهن خود را درگیر معنای این عبارت و یا خود این عبارت نکنید ، در درس های آتی کاملا معنای آن را متوجه خواهید شد پس فعلا فقط فرض کنید نام این زبان Html است.

برای اینکه با ساختار Html آشنا شوید ، پیشنهاد می کنیم همین الان روی صفحه کلیک راست کنید و روی عباراتی نظیر view page source کلیک کنید ، در این صورت صفحه دیگری نمایش داده می شود که حاوی یک سری عبارت یا کد و همچنین کلمات فارسی است ، آنچه در تمام کدها به چشم می آید علامت های شروع و پایان تگ هاست که به این شکل هستند:

<tag>________</tag>

یک صفحه Html حاوی عناصر (Element) هاست ، هر یک از این عناصر معنا و کاربرد متفاوتی دارند که در این مطلب با برخی از این عناصر آشنا خواهیم شد. هر عنصر به طور معمول از سه بخش اصلی تشکیل می شود ، تگ شروع ، محتوا و تگ پایانی.

بنابراین ترکیب تگ و محتوا تبدیل به عنصر خواهد شد و هر عنصر کاربرد خاصی دارد که در ادامه با چند مثال به توضیح بیشتر این موارد خواهیم پرداخت :

خروجی کد کد Html
Hello World <strong> Hello World </strong>
Hello World <del> Hello World </del>
Hello World <i> Hello World </i>
Hello World <ins> Hello World </ins>

همانطور که در کدهای فوق (ستون سمت چپ) مشاهده می کنید ، در تمامی کد ها ، محتوای داخل تگ ها یکسان هستند اما خروجی های ستون سمت راست متفاوت می باشند ، این همان تاثیری است که هر تگ روی محتوای داخل خود می گذارد و ترکیب تگ ها و محتوای داخل آنها ، عناصر Html را می سازند و یک صفحه وب ترکیبی است از تعداد زیادی از همین عناصر که هر عنصر ، وظیفه و کاربرد مشخصی دارد. در مطالب آتی با ساختار اصلی یک صفحه وب آشنا خواهیم شد و یاد خواهیم گرفت چگونه ظاهر یک صفحه وب را با Html بسازیم.

اشتراک این مطلب
درباره بلاگ هاویا
این وبلاگ با هدف ارائه مطالبی جذاب و آموزش های کاربردی در زمینه های طراحی وبسایت ، طراحی اپلیکیشن ، سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو ایجاد شده است و امید است که این مطالب شما را در رسیدن به موفقیت یاری دهد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
ارتباط با پشتیبانی@havia_ir